Więcej o badaniach operatorów Bielsko Biała na www.bielskobadania.pl.
Są potrzebne jeśli musimy stwierdzić, czy dana osoba jest wstanie podjąć pracę jako kierowca widlaka tudzież innej maszyny. Choć część badanych się ich boi, kiedy nie dręczą nas zaburzenia psychiczne, ich zaliczenie nie powinno przyprawić nam znaczących problemów. Jak jednak wyglądają badania operatorów maszyn? Czego należy się po nich spodziewać?
Jak zaczynają się badania operatorów?
W pierwszej części testu kandydat otrzymuje przygotowany przez psychologa kwestionariusz. Powinien w nim rozwiązać zadania dotyczące działania w różnych, niekiedy ekstremalnych przypadkach. Po sprawdzeniu ankiety potencjalnego kierowcy, prowadzący będzie miał możliwość określić, jak dobrze radzi sobie z nerwami oraz przetestować jego inteligencję i zdolności interpersonalne. Zawartość ankiety zależy od zawodu starającego się o uprawnienia. Pierwsza część badania operatorów zwykle powoduje duży stres, ale jej przejście nie jest trudne.
Psychologiczne badania operatorów
Drugi etap badania operatorów wymaga użycia odpowiednio skonstruowanych aparatów. Kolejne zadania sprawdzają takie cechy jak czas reagowania oraz podejmowanie wyborów w przypadkowych sytuacjach. Warto pamiętać, że niekiedy ten element badań może nie być przeprowadzony. Tak będzie, kiedy kandydat w wywiadzie przyzna się do złego nastroju lub test udowodni, że przed wizytą w poradni wypił napój alkoholowy. Badanie może zostać wówczas odłożone na inny termin lub – jeśli powodem jest alkohol – również odwołane.
Nasze dane kontaktowe:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała
Mob.: 608 315 680
E-mail:
[email protected]