Nie każde choroby uzębienia możemy wyleczyć zwykłymi metodami. Jeśli są one nieskuteczne, ostatnim rozwiązaniem jest zwykle jedna z technik chirurgicznych. Para się nimi chirurg stomatolog, do którego należy wybrać się na przykład w razie konieczności umieszczenia sztucznych zębów lub mostów, uszkodzeń kości, znacznych ubytków uzębienia oraz chorób tkanek miękkich, takich jak różnego typu nowotwory lub owrzodzenia. Które metody są zatem wykorzystywane w czasie leczenia pod okiem chirurga stomatologa? I, co najważniejsze, do którego specjalisty wybrać się, żeby zabiegi były bezbolesne, a nie przytrafiły się nam przykre pomyłki?
Jak leczy chirurg stomatolog?
Na pewno najczęściej przeprowadzanym w poradniach chirurgów stomatologów działaniem są usunięcia zębów – również tych znacznie uszkodzonych, wymagających nacięcia dziąsła oraz dłutowania. W przypadku sporych ubytków czy pacjentów po wypadkach potrzebne jest niekiedy zrekonstruowanie kości – to też należy do obowiązków chirurga stomatologa. Ten specjalista para się również terapią wszelkich zmian w pozostałych tkankach jamy ustnej – między innymi nadmienionych wcześniej guzów lub owrzodzeń – oraz odtwarzaniem chorych tkanek.
Jaki chirurg stomatolog okaże się odpowiedni?
Jak nietrudno stwierdzić, wybór nieodpowiedniego chirurga stomatologa może okazać się przyczyną sporych problemów. Warto więc napisać kilka zdań na temat tego, czym cechuje się właściwy chirurg stomatolog oraz jakimi rzeczami sugerować się przy szukaniu lekarza. Najważniejsze będzie z pewnością to, aby stosował on tylko nowoczesne urządzenia oraz, co najważniejsze, leki znieczulające. Sporą wagę ma również atmosfera w poradni oraz podejście dentysty do pacjentów – wiele mówią nam o nim komentarze wcześniejszych pacjentów, które wyszukamy między innymi w internecie bądź wśród przyjaciół.