Korekcja starczowzroczności – odzyskaj widzenie w bliży

Korekcja starczowzroczności – odzyskaj widzenie w bliży

Wszystko, czego należy dowiedzieć się o leczeniu starczowzroczności Kraków, odnajdziesz na https://voigtklinikaoka.pl/uslugi/leczenie-starczowzrocznosci/.

Starczowzroczność, czyli presbiopia, to jeden z normalnych procesów wynikających ze starzenia się organizmu. Jej symptomem jest utrata zdolności widzenia na krótkie odległości, co właściwie ogranicza możliwość czytania czasopism, rozwiązywania krzyżówek, korzystania z notebooka lub smartfona oraz podejmowania wielu powszednich aktywności. Starczowzroczność jest wynikiem zachwiania zdolności akomodacji oka albo jej całkowitej straty. Sposobem na rozwiązanie tego problemu może być przepisanie okularów, jednakże rodzi to pewne komplikacje. Soczewki do bliży przeszkadzają w dostrzeganiu dali, okulary dwuogniskowe zazwyczaj nie są wygodne, natomiast modele progresywne przeważnie nie są tanie. Doskonałym wyjściem może okazać się zatem pozbycie się starczowzroczności dzięki zabiegowi.

Leczenie presbiopii – realizuj bez ograniczeń proste aktywności

Jak już nadmieniliśmy, leczenie presbiopii pozwala uchronić się od licznych komplikacji przy podejmowaniu się koniecznych, najłatwiejszych czynności. Jednostki mający to schorzenie (wypada zaakcentować, iż nieraz pierwsze oznaki presbiopii przejawiają się już ukończeniu 40 roku życia) mają problemy z pisaniem lub korzystaniem z laptopa, a także robieniem zakupów (wręcz uniemożliwia odczytanie opisu towaru) czy przemieszczaniem się komunikacją miejską (trudności ze sprawdzeniem planów jazdy). Ponadto, w przeciwieństwie do miopii, starczowzroczność nie jest kompensowana przez zdolność lepszego widzenia dalszych obiektów, a używanie okularów okazuje się dla osób cierpiących na tę chorobę niewygodne. Nie należy też zapominać, że wada ta się nieustająco zwiększa, a każde następujące 2 lata lata skutkują zwykle pogorszeniem widzenia w przybliżeniu o ćwierć dioptrii.

Leczenie presbiopii – jakie techniki są dostępne?

Poza korekcją przy pomocy okularów, możliwe jest także leczenie starczowzroczności z wykorzystaniem lasera. Zapewniają one trwałe efekty i wykluczają potrzebę korzystania z okularów. Techniki jak przykładowo PRESBYMAX® są też sposobem na to, żeby w czasie jednego zabiegu całkiem uwolnić się od wady w obu oczach.

Nasze dane kontaktowe:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]