Lasery wysokoenergetyczne – niwelują ból i skutki kontuzji sportowych

Lasery wysokoenergetyczne – niwelują ból i skutki kontuzji sportowych

Więcej o laserach wysokoenergetycznych na http://tinyurl.com/y85gqwee.

Terapia laserem wysokoenergetycznym to technika, która stosuje silnie skoncentrowaną wiązkę światła podczerwonego. Po przyłożeniu do skóry chorego specjalnej sondy połączonej z aparatem, przenika ona wgłąb tkanek, gdzie wykazuje wielorakie działanie. Po pierwsze stymuluje komórki tkanki mięśniowej, po drugie zaś pobudza zakończenia nerwowe i blokuje receptory bólowe. To skutkuje redukcją odczuwania bólu, jak również usprawnia krążenie, czego efektem jest lepsze ukrwienie tkanek. Nic więc dziwnego, iż ta metoda leczenia jest coraz szerzej stosowana.

Laser wysokoenergetyczny – co nim leczymy?

Laser wysokoenergetyczny może być używany do leczenia prawie wszystkich części ciała. Częstokroć jest stosowany przez ekipy opiekujące się sportowcami – doskonale nada się jako środek zmniejszający uczucie bólu po treningach i leczący skutki kontuzji takich jak: skręcenia stawów, zapalenia czy naderwania wiązadeł. Poza medycyną sportową, laser wysokoenergetyczny jest też używany m.in. w leczeniu haluksów, ostrogi piętowej, lumbago oraz różnego typu neuralgiach. Laser wysokoenergetyczny jest również pomocny w gabinetach dermatologicznych, kosmetycznych i w medycynie estetycznej.

Lasery wysokoenergetyczne – rodzaje sond

Lasery wysokoenergetyczne są wytwarzane przez specjalistyczne aparaty. Do tego typu urządzeń podłącza się przewodowe sondy, przykładane następnie do ciała pacjenta w miejscach zmienionych chorobowo. Same sondy mają różnorodną konstrukcję i, co za tym idzie, różny sposób emisji lasera. Rozróżnia się między innymi sondy prysznicowe, punktowe oraz skanerowe, które emitują światło ze spektrum czerwonego lub podczerwone.

Nasze dane kontaktowe:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]