Mikropigmentacja skóry – zastosowania

mikropigmentacja medyczna, mikropigmentacja kraków

Na pewno sprawdzając oferty gabinetów kosmetycznych spotkaliście się z zabiegiem mikropigmentacji. W ogólnym wyobrażeniu mikropigmentacja to po prostu rzadziej używana nazwa popularnego pośród kobiet makijażu permanentnego. Jednak możliwość wykonania trwałego makijażu to raptem jeden ze sposobów wykorzystania tej techniki, którą poza kosmetyką stosuję się też w medycynie.

Mikropigmentacja medyczna – pozwala przywrócić pewność siebie

W kosmetologii mikropigmentacja to procedura, na którą decydują się z reguły kobiety pragnące ograniczyć czas przeznaczany każdego dnia na wykonywanie makijażu. To praktyczne rozwiązanie dla osób, które zdecydowały się, jak chcą wyglądać na co dzień. Jest jednakże też mikropigmentacja medyczna, która pomimo iż nadal jest zabiegiem kosmetycznym, wywiera potężne oddziaływanie na psychikę osoby, która się na nią decyduje. Od kilkunastu lat niesłychanie popularne jest stosowanie mikropigmentacji jako alternatywy dla zabiegu przeszczepu włosów, na który z uwagi na jego cenę nie może sobie pozwolić znaczna grupa osób chorujących na łysienie. Mikropigmentacja pozwala też zwiększyć poziom zadowolenia z własnego ciała – pozwala na niechirurgiczne optyczne odtworzenie brodawki sutkowej czy ukrywanie blizn i bielactwa.

Na czym polega mikropigmentacja medyczna?

Na pierwszy rzut oka zabieg ten wygląda jak stereotypowa usługa tatuażu. Linergista względnie linergistka, ponieważ tak zwie się osoba wykonująca mikropigmentację, specjalistycznym urządzeniem wykonuje nakłucie naskórka i tym sposobem wprowadza w niego barwnik. W przeciwieństwie do tatuażu finalny efekt nie jest stały i widoczny jest w przybliżeniu przez 12 miesięcy. Skąd bierze się ta różnica? W procesie tatuażu pigment umieszczany jest w głębokich warstwach skóry, tymczasem w trakcie zabiegu mikropigmentacji wprowadza się go dość płytko. W wyniku tego wraz regeneracją zewnętrznych warstw skóry z upływem miesięcy pigment pomału zanika. W związku z tym gdy zamierzeniem osoby decydującej się na mikropigmentację jest długofalowe tuszowanie rzadkich włosów albo łysiny, powinna ona wiedzieć, że nieodzowne będzie systematyczne powtarzanie zabiegu w minimum dwunastomiesięcznych interwałach.

Nasze dane kontaktowe:
MicroClinic
ul. Królowej Jadwigi 103
30-209 Kraków

Mob.: +48 516 481 888
E-mail: [email protected]