Odzyskaj ostrość widzenia – laserowa korekta wzroku

Odzyskaj ostrość widzenia – laserowa korekta wzroku

Wszystko, czego trzeba dowiedzieć się o korekcie laserowej wzroku Kraków, uzyskasz na http://tinyurl.com/y4l8jxbh.

Dostęp do różnorodnych zawodów, wygoda w codziennych sytuacjach oraz możliwość uprawiania sportu bez soczewek kontaktowych – to zaledwie kilka z powodów, które popychają wiele osób do wykonania korekty laserowej wzroku. Popularność tego zabiegu ostatnimi czasy bezustannie wzrasta, do czego przyczynia się z pewnością niezmiernie małe niebezpieczeństwo potencjalnych komplikacji oraz lepsza technologia (i będąca jej rezultatem obniżka cen leczenia). Za rozważeniem wykonania zabiegu laserowej korekty wzroku przemawiają również kwestie zdrowotne. Wiele badań udowadnia bowiem, że nie korygowane wady wzroku mogą przekształcić się w wiele poważniejsze problemy, ponieważ są czwarty (zaraz po jaskrze, zwyrodnieniu plamki i zaćmie) powód ślepoty. Według statystyk z miopią zmaga się co trzeci Europejczyk.

Laserowa korekcja wzroku – na czym polega?

Korekta laserowa wzroku wykorzystuje możliwość formowania rogówki przy użyciu skoncentrowanej wiązki światła. W leczeniu krótkowzroczności, w wyniku wymodelowanie rogówki w jej środku osiąga się fenomenalne efekty. Unosząc jej środek oraz zmniejszając jej obwód, można natomiast wyeliminować problem nadwzroczności. Dziś szeroko rozpowszechnionych typem lasera używanego w trakcie procedur korekty laserowej jest laser femtosekundowy, który wysyła krótkie wiązki światła podczerwonego. Umożliwia to wykonanie precyzyjnego formowania, a zarazem redukuje ryzyko naruszenia innych elementów rogówki. Za decyzją o wyborze tego sposobu leczenia wad wzroku przemawia sporo argumentów. Główne z nich to w szczególności niska inwazyjność, efektywność, precyzja, jak również nikłe niebezpieczeństwo komplikacji. Trzeba wspomnieć też o tym, iż zabieg nie musi być wykonywany w znieczuleniu ogólnym.

Korekta laserowa wzroku – lekarz nie zgodzić się na zabieg

Zanim postanowimy o poddaniu się leczeniu laserem, trzeba mieć świadomość tego, iż w pewnych kazusach lekarz odmówi jego przeprowadzenia. Do najważniejszych przeciwwskazań zaliczyć należy w szczególności schorzenia oczu takie jak zaćma, karmienie piersią oraz ciążę, nieukończony 21 roku życia, choroby autoimmunologiczne, posiadanie rozrusznika serca czy infekcje wirusowe.

Nasze dane kontaktowe:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]