Wypadają ci włosy na brodzie? Dowiedz się, jak działa zabieg mikropigmentacja zarostu

Wypadają ci włosy na brodzie? Dowiedz się, jak działa zabieg mikropigmentacja zarostu

Zajrzyj na microclinic.pl, aby odnaleźć informacje dotyczące pigmentacja brody.

Broda od wieków zestawiana była z męskością, a jej stan wiele ujawnia o jej właścicielu. Hodowanie gęstej brody znowu jest na czasie po licznych latach popularyzowania gładkiej skóry twarzy jako standardu urody u mężczyzn. To sprawia, że dla sporej grupy osób brak brody może być przyczyną głębokich kompleksów. Można spróbować je wygasić między innymi dzięki zabiegowi pigmentacji brody.

Powody wypadania włosów na twarzy

Podobnie jak wszystkie części ciała również skóra twarzy może wyłysieć. Broda bardzo przerzedzona bądź z zauważalnymi plackowatymi obszarami bez owłosienia prezentuje się niezdrowo i może skutkować spadkiem pewności siebie. Na ogół rzadka broda to jedynie konsekwencja cyklu osłabienia się włosów oraz obniżenia się poziomu testosteronu, co jest normalnym skutkiem starzenia się. Ale obniżenie się poziomu hormonów androgennych nierzadko występuje niespodziewanie też u mężczyzn w młodym wieku, co kończy się m.in. łysieniem skóry twarzy. Nagłe wypadanie włosów to również nierzadko konsekwencja ich niepoprawnej pielęgnacji – nieprawidłowe zastosowanie akcesoriów bądź kosmetyków. Na utrzymanie włosów w dobrym stanie silne oddziaływanie ma odżywianie, w związku z tym panowie powinni zadbać o dietę bogatą m.in. w wapń, cynk i magnez, a także witaminę E i A, witaminy z grupy B. Napięcie także nie pomaga w zapuszczeniu bujnego zarostu – włoski wypadają same, a nierzadko są spontanicznie wyskubywane w stresowych sytuacjach.

Uzupełnianie brody nieorganicznym pigmentem jako alternatywa dla transplantacji włosów

Popularnym sposobem na zatuszowanie trudności z wyhodowaniem zarostu jest jego kompletne zgolenie. Jednak nie każdy czuje się przystojnie z gładką skórą twarzy bądź chce nosić brodę, ponieważ uważa, iż to koryguje rysy twarzy i dodaje im „pazura”. Można postawić na transplantacje włosów, jednakże taki zabieg to zwykle koszt sięgający około paru tysięcy złotych. Innym rozwiązaniem jest zabieg mikropigmentacji brody polegający na jej uzupełnieniu poprzez umieszczenie w najpłytszych warstwach skóry specjalnego pigmentu. “Wytatuowane” punkty z pigmentu imitują delikatnie wyrośnięte włosy, a odróżnienie detali sztucznych od naturalnego zarostu jest możliwe tylko po dotknięciu skóry twarzy. Uzupełnianie brody tuszuje fragmenty skóry dotknięte łysieniem całkowitym czy plackowatym, pomaga wizualnie zagęścić rzadką brodę, a także umożliwia poprawę linii zarostu. Należy jednakże pamiętać, że efekty mikropigmentacji nie są permanentne i utrzymują się około 12 miesięcy.

Nasze dane kontaktowe:
MicroClinic
ul. Królowej Jadwigi 103
30-209 Kraków

Mob.: +48 516 481 888
E-mail: [email protected]